^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Zostań sponsorem OSP Lipiny Dolne, wpłać na nasze strażackie konto 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001 dowolna kwotę z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

Today40
Yesterday34
This week144
This month543
Total242149
czwartek, 13, czerwiec 2024 17:04
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Gminny dzień strażaka - 2014

W dniu 04.05.2014 r. strażacy obchodzili święto swojego patrona św. Floriana. W tym roku oficjalnie obchody gminnego dnia strażaka odbyły się w Lipinach.

Uroczystości rozpoczęły się defiladą pododdziałów oraz mszą św. w Kościele Parafialnym w Lipinach, gdzie modlono się w intencji strażaków. W czasie mszy poświęcone zostają trzy nowe pojazdy pożarnicze z Lipin Dolnych, Lipin Borowiny oraz Lipin Lewek. Po tej ceremonii, delegacje z wszystkich jednostek z naszej gminy udają się do remizy OSP Lipiny Dolne na grillowaną kiełbaskę oraz "napoje chłodzące" :). 

Na miejscu strażacy z naszej jednostki udzielają pierwszej pomocy medycznej strażakowi z Potoka Górnego, który zasłabł i ostatecznie został przewieziony karetką do szpitala.

Należy również dodać, że po raz pierwszy w mundurze strażackim pokazał się nasz wikary ks. Marceli Harkot. Padła również propozycja aby wikary, z racji jego dużego zainteresowania i zaangażowania w sprawy ochotniczych straży pożarnych został mianowany gminnym kapelanem strażaków. Inicjatywa spotkała się z aprobatą księdza jak i samych strażaków. Jednak sprawa nie jest aż tak prosta jak mogłoby się wydawać ponieważ muszą się na to zgodzić zarówno nasi przełożeni jak i przełożeni ks. Harkota. 

 


rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Copyright 2024  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych