^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Zostań sponsorem OSP Lipiny Dolne, wpłać na nasze strażackie konto 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001 dowolna kwotę z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

Today20
Yesterday49
This week69
This month361
Total233298
wtorek, 05, grudzień 2023 15:44
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Adoracja Grobu Pańskiego 2019

Jak co trzy lata w Święta Wielkanocne strażacy z OSP KSRG Lipiny Dolne trzymali honorową wartę przy Grobie Pańskim w Kościele w naszej parafii. 

Jednak w tym roku ochotnicy z Lipin Dolnych podczas adoracji wprowadzili kilka nowości. Po pierwsze zakupiliśmy dziewięć sztuk nowych hełmów galowych. Po drugie w tym roku zamiast standardowych toporków ( z wyjątkiem dowódcy zmiany warty) nasi ochotnicy występowali z halabardami i wreszcie po trzecie i najważniejsze jedna zmiana składała się nie z dwóch a z czterech strażaków.

Jak zwykle podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwszą stanowili strażacy z Koloni, Oderwy i Użyka do dh Damiana Buciora włącznie i oni swoją służbę rozpoczęli od mszy św. w Wielki Piątek w sile 20 druhów (zmiana warty wychodziła co dwie godziny). Druga grupa strażaków od dh Łukasza Serafina do końca naszej miejscowości adorację rozpoczęła w Wielką Sobotę od godz.12 w sile 28 druhów (w tym przypadku zmiana warty odbywała się co trzy godziny). Oficjalnie adorację zakończyliśmy procesją i mszą rezurekcyjna w Wielką Niedzielę. 

Nadmieniam, iż w sobotni poranek i w sobotni wieczór nasi druhowie udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy nastolatce i nastolatkowi, którzy zemdleli podczas modlitwy. 

Serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych strażaków dzięki którym, mimo wielu wątpliwości to wielkie przedsięwzięcie mogło zakończyć się sukcesem, ponadto bardzo mocno dziękujemy Panu Bolesławowi i Grzegorzowi Jaśkowskiemu oraz Radosławowi Łosiowi za pomoc przy przygotowaniu metalowych części halabard, dodatkowo dziękujemy Panu Grzegorzowi Różańskiemu właścicielowi firmy "Różan" za dorobienie trzonków do halabard.     

 


rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Copyright 2023  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych