^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Przekaż 1,5% swojego podatku (zgodnie z najnowszymi przepisami to już nie 1% jak to miało miejsce w poprzednich latach a 1,5%) na doposażenie w sprzęt ratowniczo gaśniczy OSP Lipiny Dolne. Wpisz w swój pit nr KRS 0000 116 212 oraz adres OSP Lipiny Dolne 95A, 23-423 Potok Górny Z zebranych w ten sposób funduszy nasi druhowie zakupią sprzęt, który może być potrzebny właśnie Tobie. 

Zostań sponsorem OSP Lipiny Dolne, wpłać na nasze strażackie konto 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001 dowolna kwotę z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

Today19
Yesterday35
This week275
This month54
Total218534
czwartek, 02, luty 2023 20:10
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Intensywny weekend

Przełom maja i czerwca 2019 r. był dla naszych strażaków bardzo pracowity (nie chodzi tutaj o akcje ratowniczo-gaśnicze) i po raz kolejny wymagał od naszych druhów dużego zaangażowania.  

      W piątek 31.05.2019 r. sześciu naszych ochotników (Paweł Dudek, Ryszard Bzdyra, Krzysztof Dec, Grzegorz Jaskowski, Szymon Tutka, Paweł Grabias) zastępem GBA Iveco wyruszyło nad Zalew Biszcza-Żary na coroczne ćwiczenia zgrywające jednostek KSRG powiatu biłgorajskiego. Razem z nami ćwiczyły: OSP Tarnogród, OSP Józefów, OSP Księżpol, OSP Smólsko, OSP Tereszpol-Kukiełki, OSP Obsza, OSP Babice, OSP Turobin, OSP Gózd Lipiński oraz żołnierze WOT. Scenariusz przewidywał duży pożar lasu pomiędzy miejscowościami Suszka a Bidaczów. W związku z powyższym z polecania dowódcy ćwiczeń zastępy alarmowo ruszały w wyznaczone sektory lasu celem neutralizacji zagrożenia. Strażacy z naszej OSP mieli za zadanie podać trzy prądy wody na palący się las, ponadto przy pomocy pilarki łańcuchowej usunęliśmy zwalone drzewo blokujące drogę dojazdową do zdarzenia oraz udzieliliśmy kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym. Jak zwykle przy takich akcjach konieczne było budowanie bardzo długich linii gaśniczych, zasilających co sprawiło, iż na naszym samochodzie nienaruszone zostały tylko trzy węże. Nadmieniam, iż ćwiczenia były dwudniowe i dzień wcześniej w tym samym miejscu zmagania prowadziły pozostałe straże z grona KSRG oraz gościnnie kilka zastępów JRG z ościennych powiatów. 

      Następnego dnia w sobotę dwa nasze zastępy GBA Iveco i SLRT Ford udały się do szkoły w Lipinach Dolnych na festyn z okazji dnia dziecka. Tego dnia naszą jednostkę reprezentowali Paweł Dudek, Jarosław Hachuj, Ryszard Dec, Łukasz Serafin, Krzysztof Dec, Marek Czarny, Damian Lewkowicz, Adam Szabat i Paweł Grabias. Dzieciaki do woli mogły przeglądać nasz sprzęt, mierzyć mundury oraz zadawać pytania. 

       Trzeciego dnia, tj. w niedzielę zastęp SLRT Ford oraz jeden prywatny samochód w składzie Jarosław Hachuj, Lesław Żołopa, Ryszard Dec, Krzysztof Dec, Marek Niemiec, Marek Czarny, Marek Ryczko i Paweł Grabias z polecenia wójta gminy wyrusza do Potoka Górnego celem zabezpieczenia Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych. 

       Nadmieniam, iż przez wszystkie trzy dni odbywały się również treningi przed zawodami gminnymi. 

     Serdeczne podziękowania dla wszystkich strażaków, którzy poświęcili swój czas i z wielkim zaangażowanie działali przez cały weekend na rzecz OSP Lipiny Dolne, dzięki czemu po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie podołać wielu wyzwaniom jakie są przed nami stawiane.     

   

  Copyright 2023  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych