^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Zostań sponsorem OSP Lipiny Dolne, wpłać na nasze strażackie konto 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001 dowolna kwotę z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

Today38
Yesterday34
This week142
This month541
Total242147
czwartek, 13, czerwiec 2024 16:18
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy garaż, powrót GCBA Jelcz

Na jesieni 2017 r. w naszej jednostce rozpoczęła się budowa trzeciego garażu dla pojazdów bojowych będących na wyposażeniu OSP Lipiny Dolne.

Budowa trzeciego boksu garażowego była niezbędna gdyż nasza jednostka od 2017 r. jest jednostką typu S-3 a nowo zakupione GBA Iveco zajmowało prawie cały stary garaż co sprawiało problemy naszym strażakom podczas przebierania się w mundury bojowe w czasie wyjazdu do akcji.

Po około 18 miesiącach, dokładnie 7.06.2019 r. delegacja z Gminy Potok Górny oficjalnie odbiera od kierownika budowy wyczekiwany garaż. Wspomnieć należy, iż jest on bardzo dużych rozmiarów, jest ogrzewany i ogólnie wygląda bardzo imponująco pod każdym względem. Pomieszczenie w którym dawniej był sklep stało się pomieszczeniem przeznaczonym na salę zbiórek oraz obecnie pełni także funkcję łącznika pomiędzy starym a nowym garażem.

Na czas budowy zmuszeni byliśmy wycofać z podziału bojowego naszego Jelcza i umieścić go w zastępczym pomieszczeniu. Nie oznacza to jednak, że nic dobrego w tym czasie się z nim nie działo. Nasi druhowie własnymi siłami i własnymi środkami finansowymi remontowali i odświeżali naszego "Jelonka". W wyniku przeprowadzonych prac wyczyszczono ze rdzy (a było jej mnóstwo) i zakonserwowano specjalistycznym środkiem wnętrze zbiornika na wodę. Przerobiony został zbiornik na środek pianotwórczy, który obecnie napełnia się wodą dzięki temu pojemność wody naszego Jelcza to 6600 litrów. Wymieniono zawory wodne na nowsze oraz odnowiono nieco wnętrze kabiny. Dokładnie tydzień po odbiorze nowego garażu nasz GCBA Jelcz powrócił z "poniewierki" i zajął należne mu miejsce w garażach strażackich przy remizie a Iveco wprowadziło się do nowiutkiego boksu garażowego. Dodać należy, iż już następnego dnia Jelcz był dysponowany do pożaru lasu w Góździe Lipińskim.

Na koniec krótka dygresja - może i ten Jelcz jest stary, powolny, głośny, niewygodny, dymi ale każdy kto choć trochę zna się na strażackim rzemiośle zrozumie, iż nie da się obojętnie przejść obok jego zbiornika na wodę.     


rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Copyright 2024  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych