^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Przekaż 1,5% swojego podatku (zgodnie z najnowszymi przepisami to już nie 1% jak to miało miejsce w poprzednich latach a 1,5%) na doposażenie w sprzęt ratowniczo gaśniczy OSP Lipiny Dolne. Wpisz w swój pit nr KRS 0000 116 212 oraz adres OSP Lipiny Dolne 95A, 23-423 Potok Górny Z zebranych w ten sposób funduszy nasi druhowie zakupią sprzęt, który może być potrzebny właśnie Tobie. 

Zostań sponsorem OSP Lipiny Dolne, wpłać na nasze strażackie konto 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001 dowolna kwotę z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

Today20
Yesterday35
This week276
This month55
Total218535
czwartek, 02, luty 2023 20:48
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Serce lipińskiego strażaka

Pozwolę sobie na sugestię, iż ciężko jest znaleźć w dzisiejszych czasach osobę z sercem większym niż strażak ochotnik, bo kto inny o każdej porze dnia i nocy, w każdą pogodę, 365 dni w roku, bezinteresownie spieszy ratować cudze życie, zdrowie i mienie często z narażeniem własnego życia i zdrowia.  

Jednak, nie tylko akcjami ratowniczo-gaśniczymi żyje lipiński strażak, dlatego w ostatnim czasie ochotnicy z Lipin Dolnych wspólnie i w porozumieniu z KGW Lipinianki przeprowadzili trzy charytatywne akcje (zbiórka puszek aluminiowych, zbiórka pieniędzy oraz zbiórka nakrętek), których celem było wsparcie bardzo młodych ale niestety ciężko chorych osób. Każda z tych akcji odniosła spektakularny sukces, który przekroczył nawet nasze oczekiwania ale największym zainteresowaniem cieszyła się zbiórka nakrętek. Liczba osób przynoszących nakrętki do naszej remizy był tak duża, iż termin zakończenia akcji trzeba było wydłużyć. W związku z powyższym strażacy z Lipin chcąc nadal kontynuować ten trend, własnymi siłami wykonali metalowe serce na nakrętki, które na stałe będzie umieszczone przy remizie OSP KSRG Lipiny Dolne. 

Zachęcamy wszystkich ludzi chcących zrobić dobry uczynek i przyczynić się do niesienia pomocy ciężko chorym dzieciom o zbieranie nakrętek we własnych domach a następnie przekazanie ich do metalowego serca znajdującego przy naszej remizie.  

Zarząd OSP Lipiny Dolne i Zarząd KGW Lipinianki składa serdeczne podziękowanie dla Bolesława Jaśkowskiego i Grzegorza Jaśkowskiego za własnoręczne wykonanie serca.           Copyright 2023  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych