^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Zostań sponsorem OSP Lipiny Dolne, wpłać na nasze strażackie konto 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001 dowolna kwotę z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

Today49
Yesterday61
This week175
This month2044
Total204580
środa, 29, czerwiec 2022 16:31
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Wichura nad Lipinami

Zwykle daleki jestem od szczegółowego opisywania akcji ratowniczo-gaśniczych prowadzonych przez strażaków z OSP Lipiny Dolne ale po tym co wydarzyło się dzisiejszej nocy (08/09.08.2021r.) pragnę przedstawić Państwu ze szczegółami działania jakie podjęli nasi dzielni druhowie w geście podziękowania im za ich ofiarną i bezinteresowną służbę.

Około godz. 3.20 nad Lipinami i w okolicach rozpętała się potężna burza. Świadkowie twierdzą, iż miała ona zalążki trąby powietrznej. Nasi czujni strażacy mimo tak późnej pory wstali z łóżek wiedząc ze zdobytego doświadczenia, iż zapewne za chwilę będą musieli nieść ludziom pomoc. I nie mylili się w tej kwestii. Syrena zawyła już o godz. 03.38. Oficer dyżurny PSP Biłgoraj nakazał nam udać się do powalonego drzewa na jezdnię w Lipinach Dolnych. Gdy zastęp GBA Iveco dotarł na miejsce stwierdził bardzo dużą liczbę drzew do usunięcia dlatego nasz dowódca poprosił o wsparcie. W związku z powyższym do akcji wyruszył GLBM-RT Ford z załogą, która oczekiwała na garażu. Łącznie druhowie z naszej jednostki w miejscowościach: Lipiny Dolne, Lewki, Borowina i Jesienik Stary usunęli 16 drzew zalegających na drogach. Następnie zostaliśmy po raz kolejny przekierowani do miejscowości Borowina gdzie drzewo zerwało linię niskiego napięcia oraz złamało betonowy słup elektryczny. Gdy sytuacja została opanowana o godz. 7.55 zastęp GLBM-RT Ford powrócił do garażu a załoga GBA Iveco do godz. 09.00 zabezpieczała zerwane linie energetyczne na Borowinie. Pragnę podkreślić, iż mimo tak dużego natłoku pracy tylko nasi strażacy podjęli działania.

Z ramienia OSP Lipiny Dolne do akcji wyjechali następujący strażacy:

Dudek Paweł (kierowca), Bucior Krystian (kierowca), Ryczko Andrzej (dowódca), Paszko Piotr, Dudek Bartosz, Dec Krzysztof, Dec Ryszard, Czarny Marek, Tutka Mateusz.

            Copyright 2022  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych