^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Zostań sponsorem OSP Lipiny Dolne, wpłać na nasze strażackie konto 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001 dowolna kwotę z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

Today40
Yesterday34
This week144
This month543
Total242149
czwartek, 13, czerwiec 2024 17:12
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Adoracja Grobu Pańskiego 2023

W bieżącym roku strażacy z Lipin Dolnych drugi rok z rzędu przystępują do adoracji Grobu Pańskiego w lipińskiej parafii. Tym razem adoracja prowadzona była wspólnie z ochotnikami z Lewek. 

Pierwotnie Kościół w Lipinach, zarówno w Wielki Piątek jak i w Wielką Sobotę miał być zamykany dla wiernych o północy i otwierany następnego dnia o świcie, jednak dzięki współdziałaniu strażaków z dwóch naszych miejscowości udało się podtrzymać wieloletnią tradycję i nasza Świątynia w czasie Świąt Wielkanocnych była otwarta dla parafian przez cały czas. Druhom z Lipin Dolnych przypadła warta w nocy z piątku na sobotę oraz w nocy z soboty na niedzielę a następnie wspólnie strażacy z dwóch jednostek przystąpili do procesji i mszy rezurekcyjnej. Na uwagę zasługuje fakt jak szybko nasi strażacy zorganizowali się do realizacji tego zadania. Gdy w Wielki Czwartek po wieczornej mszy niespodziewanie padła informacja, że w tym roku również przystępujemy do adoracji grobu Pana Jezusa w ciągu godziny zgłosiło się 20 naszych członków i tyle samo wzięło udział w niedzielnej mszy rezurekcyjnej. Oczywiście nie obniżyliśmy naszych standardów i wartę pełniliśmy po czterech strażaków jednocześnie. 

Wyrazy najwyższego uznania należą się druhom z Lipin Dolnych za bardzo szybkie podjęcie decyzji o tym, iż w tym roku również przystępujemy do adoracji mimo, że to nie była nasza kolej i za błyskawiczną mobilizację.       


rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Copyright 2024  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych