^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Przekaż 1,5% swojego podatku (zgodnie z najnowszymi przepisami to już nie 1% jak to miało miejsce w poprzednich latach a 1,5%) na doposażenie w sprzęt ratowniczo gaśniczy OSP Lipiny Dolne. Wpisz w swój pit nr KRS 0000 116 212 oraz adres OSP Lipiny Dolne 95A, 23-423 Potok Górny Z zebranych w ten sposób funduszy nasi druhowie zakupią sprzęt, który może być potrzebny właśnie Tobie. 

Zostań sponsorem OSP Lipiny Dolne, wpłać na nasze strażackie konto 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001 dowolna kwotę z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

Today25
Yesterday35
This week281
This month60
Total218540
czwartek, 02, luty 2023 22:22
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Kontrola gotowości bojowej

Dnia 6.02.2013 roku w naszej jednostce odbyła się kontrola gotowości bojowej OSP przeprowadzonej przez komisję z PSP Biłgoraj w składzie:

Dyżurny operacyjny st. kpt. Jan Jagieło.

Z-ca dowódcy JRG kpt. Albert Kloc.

Po przybyciu pod remizę panowie z PSP załączyli naszą syrenę alarmową, po czym mierzyli czas wyjazdu jelcza z garażu oraz to, jak nasi strażacy przygotowują się do akcji. Gdy wóz bojowy stał już na dworze a nasi ochotnicy byli gotowi do prowadzenia działań, otrzymaliśmy następujące założenie do wykonania: "pożar pomieszczenie, silne zadymienie a w środku znajduje się osoba, nieprzytomna z podejrzeniem urazu kręgosłupa". W skład drużyny ratowniczej weszli: Paweł Grabias-dowódca, Marek Niemiec, Sylwester Bucior, Mateusz Bucior, Mateusz Tutka, Zbigniew Lewkowicz-kierowca.

Działania nasze polegały na rozwinięciu linii głównej, zasilającej oraz gaśniczej tak aby podać dwa prądy wody do ugaszenia ognia w pomieszczeniu.Po opanowaniu pożaru nasz zastęp wszedł do środka aby za pomocą posiadanego sprzętu ratownictwa medycznego pomóc poszkodowanemu. Po ocenie stanu osoby stwierdzono, że jest to mężczyzna, nieprzytomny, oddychający. Podejrzewając uraz kręgosłupa, osobie założono kołnierz ortopedyczny a następnie za pomocą deski ortopedycznej ewakuowano go na zewnątrz gdzie przykryto go folią termiczną.

Nasze działania oceniono na ocenę dobrą co bardzo nas cieszy, jednak komisja miała do nas kilka uwag, które zostały szczegółowo omówione i mam nadzieje, że nie przytrafią nam się już w przyszłości.

 Copyright 2023  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych