^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Przekaż 1,5% swojego podatku (zgodnie z najnowszymi przepisami to już nie 1% jak to miało miejsce w poprzednich latach a 1,5%) na doposażenie w sprzęt ratowniczo gaśniczy OSP Lipiny Dolne. Wpisz w swój pit nr KRS 0000 116 212 oraz adres OSP Lipiny Dolne 95A, 23-423 Potok Górny Z zebranych w ten sposób funduszy nasi druhowie zakupią sprzęt, który może być potrzebny właśnie Tobie. 

Zostań sponsorem OSP Lipiny Dolne, wpłać na nasze strażackie konto 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001 dowolna kwotę z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

Today23
Yesterday35
This week279
This month58
Total218538
czwartek, 02, luty 2023 21:44
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Wielkanoc 2013

Jak co roku w Święta Wielkanocne strażacy ochotnicy z naszej parafii pełnili wartę honorową przy grobie Pana Jezusa.

W tym roku ten zaszczyt przypadł strażakom z naszej jednostki.

Swoją służbę zaczęliśmy od udziału w drodze krzyżowej i mszy św. w Wielki Piątek. Plan przygotowany przez księży dla naszych strażaków był bardzo ambitny jednak fatalne warunki atmosferyczne tego wieczoru sprawiły, że cały misterny plan spalił na panewce i został ograniczony do niezbędnego minimum. I to właśnie od tego momentu zaczynamy pełnić warty przy Grobie Pańskim. Pierwszą grupę stanowią strażacy z Lipin Dolnych-Koloni, Oderwy i Użyka do druhów Hachujów włącznie w sile 28 osób i pełnia swą służbę do godziny 12 w sobotę kiedy to z odsieczą dla zmęczonych kolegów przybywa druga zmiana od dh Adama Matuszaka poprzez resztę Użyka, Górkę i Kawęczynę w sile 26 druhów. W Wielką Sobotę wieczorem bierzemy oficjalnie udział we mszy św. a następnie nadal adorując grób czekamy do mszy rezurekcyjnej.

Wreszcie nadchodzi moment na który czeka cały katolicki świat - Pan Jezus zmartwychwstaje. Zbieramy się na godzinę przed mszą i ustalamy szczegóły dotyczące zarówno procesji jak i późniejszej mszy. Gdy wszystko jest już uzgodnione zabieramy się do dzieła... i niestety pogoda znów krzyżuje nam plany ponieważ grupa strażaków, która miała nieść podczas procesji feretrony pozostaje "bez pracy" gdyż z uwagi na silny wiatr nie można ich wynosić z kościoła. Ostatecznie we mszy rezurekcyjnej bierze udział 34 druhów z OSP Lipiny Dolne. Liczba ta może wydawać się niezbyt imponująca biorąc pod uwagę ilu z nas adorowało grób ale niestety nie wszyscy mają jeszcze mundury wyjściowe.

 Copyright 2023  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych