^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Zostań sponsorem OSP Lipiny Dolne, wpłać na nasze strażackie konto 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001 dowolna kwotę z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

Today40
Yesterday34
This week144
This month543
Total242149
czwartek, 13, czerwiec 2024 17:42
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Wielkanoc 2013

Jak co roku w Święta Wielkanocne strażacy ochotnicy z naszej parafii pełnili wartę honorową przy grobie Pana Jezusa.

W tym roku ten zaszczyt przypadł strażakom z naszej jednostki.

Swoją służbę zaczęliśmy od udziału w drodze krzyżowej i mszy św. w Wielki Piątek. Plan przygotowany przez księży dla naszych strażaków był bardzo ambitny jednak fatalne warunki atmosferyczne tego wieczoru sprawiły, że cały misterny plan spalił na panewce i został ograniczony do niezbędnego minimum. I to właśnie od tego momentu zaczynamy pełnić warty przy Grobie Pańskim. Pierwszą grupę stanowią strażacy z Lipin Dolnych-Koloni, Oderwy i Użyka do druhów Hachujów włącznie w sile 28 osób i pełnia swą służbę do godziny 12 w sobotę kiedy to z odsieczą dla zmęczonych kolegów przybywa druga zmiana od dh Adama Matuszaka poprzez resztę Użyka, Górkę i Kawęczynę w sile 26 druhów. W Wielką Sobotę wieczorem bierzemy oficjalnie udział we mszy św. a następnie nadal adorując grób czekamy do mszy rezurekcyjnej.

Wreszcie nadchodzi moment na który czeka cały katolicki świat - Pan Jezus zmartwychwstaje. Zbieramy się na godzinę przed mszą i ustalamy szczegóły dotyczące zarówno procesji jak i późniejszej mszy. Gdy wszystko jest już uzgodnione zabieramy się do dzieła... i niestety pogoda znów krzyżuje nam plany ponieważ grupa strażaków, która miała nieść podczas procesji feretrony pozostaje "bez pracy" gdyż z uwagi na silny wiatr nie można ich wynosić z kościoła. Ostatecznie we mszy rezurekcyjnej bierze udział 34 druhów z OSP Lipiny Dolne. Liczba ta może wydawać się niezbyt imponująca biorąc pod uwagę ilu z nas adorowało grób ale niestety nie wszyscy mają jeszcze mundury wyjściowe.

 


rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Copyright 2024  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych