^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Przekaż 1,5% swojego podatku (zgodnie z najnowszymi przepisami to już nie 1% jak to miało miejsce w poprzednich latach a 1,5%) na doposażenie w sprzęt ratowniczo gaśniczy OSP Lipiny Dolne. Wpisz w swój pit nr KRS 0000 116 212 oraz adres OSP Lipiny Dolne 95A, 23-423 Potok Górny Z zebranych w ten sposób funduszy nasi druhowie zakupią sprzęt, który może być potrzebny właśnie Tobie. 

Zostań sponsorem OSP Lipiny Dolne, wpłać na nasze strażackie konto 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001 dowolna kwotę z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

Today19
Yesterday35
This week275
This month54
Total218534
czwartek, 02, luty 2023 20:13
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Karczowanie rowu

W naszej jednostce już jakiś czas temu zapadła decyzja, iż należy wyciąć wszystkie gałęzie znajdujące się w rowie, który odprowadza nadmiar wody z Użyka.

Widząc, że rów jest strasznie zaniedbany i w całości, gęsto porośnięty już nawet nie tylko krzakami ale również małymi drzewami, widząc, że nikt o niego nie dba i nikt nie ma zamiaru podjąć się tego zadania, strażacy z naszej jednostki po raz kolejny postanowili przyjść z pomocą mieszkańcom Lipin a w szczególności tym rodzinom, które mają swoje posesje w niedalekiej odległości od Użyka i wykarczować gałęzie.

Prace trwały dwa dni. Pierwszego dnia 5 strażaków (Karol Szabat, Andrzej Ryczko, Marek Ryczko, Grzegorz Jaskowski oraz Lesław Żołopa) wycięło krzaki znajdujące się w pierwszej części rowu tj. od samego Użyka do drogi za laskiem. Drugiego dnia zadanie okazało się trudniejsze do wykonania gdyż odcinek rowu był dłuższy, ponadto był zdecydowanie gęściej porośnięty niż wcześniej. Jednak do pracy melduje się 8 strażaków (Karol Szabat, Andrzej Ryczko,Grzegorz Jaskowski, Lesław Żołopa, Paweł Grabias, Sylwester Bucior, Marek Niemiec, Tomasz Hachuj) i choć trwa ona praktycznie cały dzień to udaje się ją zakończyć przed zapadnięciem zmroku.

Mamy nadzieje, że wykonane zadanie pozwoli uniknąć lub chociaż w znaczącym stopniu zmniejszy podtopienia gospodarstw znajdujących się przy Użyku, podczas wiosennych roztopów.

 Copyright 2023  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych