^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Zostań sponsorem OSP Lipiny Dolne, wpłać na nasze strażackie konto 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001 dowolna kwotę z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

Today31
Yesterday26
This week212
This month1050
Total244066
sobota, 20, lipiec 2024 16:41
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Sekcja sportowa

     Sekcja sportowa istnieje w naszym OSP od 2007 roku. Była to oddolna inicjatywa najmłodszych druhów w naszej straży, których z roku na rok przybywało coraz więcej. Zauważyli oni narastający w naszych szeregach potencjał sportowy i postanowili to wykorzystać. Młodzi strażacy zgłosili swój pomysł Zarządowi OSP Lipiny Dolne, który w krótkim czasie po tym, zorganizował zbiórkę na której szczegółowo omówiono cele oraz plan działalności sekcji sportowej. Inicjatywa spotkała się z aprobatą wszystkich strażaków obecnych na zebraniu i właśnie tego dnia tj.11.03.2007 roku uchwałą powołano do życia Sekcję Sportową działającą przy OSP Lipiny Dolne.Również tego dnia powołano trzy osobowy zarząd sekcji, który miał kierować poczynaniami strażaków wchodzących w skład sekcji, organizować im prace, ponadto upoważniony był do prowadzenia zewnętrznych rozmów w imieniu Zarządu OSP z innymi jednostkami OSP czy też klubami sportowymi, które chciały się zmierzyć z nami w jakimś turnieju.

      Głównym zadaniem było odciążenie Zarządu OSP w sprawach sportowych tak aby zyskany w ten sposób czas mógł poświęcić na inną, równie ważną działalność dla naszej straży.

      Od początku swojego istnienia, członkowie sekcji biorą aktywny udział w wydarzeniach sportowych, odbywających się na terenie naszej gminy czy też powiatu a także organizują tego typu zawody jak choćby organizowany od kilku lat, regularnie co rok Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa OSP Lipiny Dolne. Preferowane przez naszych strażaków konkurencje sportowe to przede wszystkim siatkówka, piłka nożna oraz piłka nożna halowa. Jednakże, chętnie startujemy także w innych konkurencjach np. tenis stołowy czy też jesteśmy wykorzystywani przez sołectwo w Lipinach Dolnych do startu w różnego rodzaju zawodach.

 

Inne osiągnięcia

Luty 2007 r. II miejsce w turnieju piłki nożnej halowej o Puchar Prezesa UKS Dynamika w finale przegrywamy z Gromem Dąbrówka 6-2. Skład drużyny: Paweł i Piotr Dziewa, Mateusz Dudek, Rafał Sarzyński, Arkadiusz Niemiec.

Czytaj więcej: Inne osiągnięciaCopyright 2024  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych