^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Zostań sponsorem OSP Lipiny Dolne, wpłać na nasze strażackie konto 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001 dowolna kwotę z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

Today25
Yesterday33
This week25
This month802
Total241438
poniedziałek, 27, maj 2024 18:47
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Mistrzowskie drużyny MDP i OSP Lipiny Dolne

Pewnie zdecydowana większość z was czeka na ten tekst, dlatego nie chcąc nadwyrężać waszej cierpliwości-zaczynamy!

W niedzielę 7 kwietnia 2013 r. we Frampolu rozegrana została II Edycja Turnieju Piłki Nożnej Halowej Jednostek OSP KSRG o Puchar Prezesa Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Biłgoraju nadbrygadiera w stanie spoczynku Mieczysława Skury.

Oczywiście na tak ważnej imprezie sportowej nie mogło zabraknąć naszych druhów tym bardziej, że rok temu udało się nam wywalczyć tam 3 miejsce. Mało tego z naszej jednostki wydelegowano na te zawody dwie dziewięcioosobowe drużyny, które wystąpiły w następujących składach:

OSP Lipiny Dolne: Andrzej Ryczko, Rafał Sarzyński, Mateusz Bucior, Damian Bucior, Sylwester Bucior, Adam Szabat, Piotr Dziewa, Paweł Dziewa, Mateusz Śniosek.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Lipiny Dolne: Wardach Szymon, Pawęska Marcin, Pawęska Daniel, Szabat Rafał, Waliłko Leszek, Przytuła Jakub, Bzdyra Rafał, Latocha Szymon, Głowik Sebastian.

W turnieju udział wzięło 12 drużyn z powiatu biłgorajskiego, które podzielone zostały na 3 grupy:

1.grupa: MDP OSP Lipiny Dolne, OSP Frampol,OSP Rogale, OSP Józefów

2.grupa: OSP Lipiny Dolne, OSP Tereszpol, OSP Aleksandrów, OSP Turobin

3.grupa: OSP Tarnogród, OSP Dąbrowica, OSP Księżpol,OSP Smólsko.

 

Wyniki MDP przedstawiały się następująco: MDP-Rogale 1-1; MDP-Frampol 1-0; MDP-Józefów 8-0, dzięki tak dobrym wynikom w grupie młodzi strażacy z Lipin awansowali do grupy ćwierćfinałowej w której wyniki wyglądały następująco: MDP-Aleksandrów 0-2; MDP-Dąbrowica 1-0; drużyna z Aleksandrowa wygrała w tej grupie z Dąbrowicą i nasi trafili do półfinału gdzie po raz kolejny zmierzyli się ze strażakami z Frampola. W regulaminowym czasie gry padł remis 0-0 i aby wyłonić pierwszego finalistę zawodów potrzebne były rzuty karne w których lipińska młodzież pokonała gospodarza turnieju 3-2 i jako pierwsi trafili do finału...ale o tym potem. Teraz przeanalizujmy drogę jaką pokonali starsi strażacy z OSP Lipiny Dolne: Lipiny-Aleksandrów 0-0; Lipiny-Tereszpol 4-2; Lipiny-Turobin 8-1. Jak nie trudno się domyśleć chłopaki dostali się do drugiej grupy ćwierćfinałowej: Lipiny-Frampol 0-3; Lipiny-Tarnogród 5-0. W półfinale trafiliśmy na Aleksandrów, których udało się pokonać 1-0. I wydarzyła się rzecz o której myśleli tylko niepoprawni optymiści, na trybunach konsternacja ludzie nie wierzą w to co się stało, szok - obydwie drużyny z Lipin Dolnych zagrają  w wielkim finale o tytuł najlepszej w powiecie. Nie da się opisać naszego szczęścia, trzeba przyznać, że pot wylany na treningach nie poszedł na marne. Nasi strażacy oraz ich fani w przypływie euforii odśpiewali jeszcze "lipiński hymn" i na pełnym luzie przystąpili do rozegrania meczu finałowego, w którym "starszyzna" pokonała "młodych" 4-2. Moim skromnym zdaniem precedens nie do powtórzenia dla nikogo innego.

 

Podium wyglądało następująco:

1. OSP Lipiny Dolne

2. MDP OSP Lipiny Dolne

3. OSP Aleksandrów

4. OSP Frampol.

Jednak to nie koniec nagród i gratulacji tego wieczoru dla naszych zawodników gdyż dh Szymon Wardach otrzymał tytuł oraz statuetkę najlepszego zawodnika turnieju a koronę króla strzelców wywalczyło trzech zawodników z naszej jednostki: Ryczko Andrzej, Adam Szabat i Piotr Dziewa, którzy strzelili po 6 bramek, jednak król mógł być tylko jeden i panowie musieli rozstrzygnąć to strzelając rzuty karne w których zwyciężył dh Adam Szabat. Mając w składzie trzech królów strzelców nie trudno się domyśleć, że nasza drużyna strzeliła najwięcej bramek spośród wszystkich innych.

Po całym dniu emocji i ciężkiej pracy nasi bohaterowie wrócili do Lipin, gdzie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez Prezesa i V-ce Prezesa oraz reszta ekipy powitalnej.

O ile spodziewaliśmy się, że starsza drużyna naszej OSP ma duże szanse na zwycięstwo to jednak MDP bardzo, bardzo mile nas zaskoczyło tym bardziej, że są to chłopaki którzy mają po 16, 17lat. Trzeba również odnotować, że po długich latach niebytu jest to pierwszy występ młodzieżowej drużyny pożarniczej działającej przy naszej OSP. Mam nadzieje, że młodzi panowie nie spoczną na laurach i nie będzie to jednorazowy epizod i będą wspierać naszą jednostkę już na stałe i nie tylko w sporcie.

Podziękowania należą się również kilku innym osobom a mianowicie:

Dyrektorowi gimnazjum w Lipinach Dolnych p. Adamowi Przytule za udostępnienie nam sali gimnastycznej gdzie mogliśmy się w spokoju przygotowywać.

Wójtowi gminy Potok p. Edwardowi Hacia za załatwienie transportu dla naszych drużyn oraz podziękowania dla kierowców p. Łukasza Gontarza i p. Krzyśka Partyki, za ich cierpliwość, ponieważ pomimo, że nie są z naszej jednostki spędzili z nami na turnieju całą niedziele.

 


rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Copyright 2024  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych