^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Zostań sponsorem OSP Lipiny Dolne, wpłać na nasze strażackie konto 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001 dowolna kwotę z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

Today30
Yesterday33
This week30
This month807
Total241443
poniedziałek, 27, maj 2024 20:02
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Gminny turniej sportowo – rekreacyjny 2012

Tegoroczny dzień sportu i rekreacji odbył się 15 lipca w Potoku Górnym. Do walki spośród 11 sołectw z naszej gminy na zawody stawiło się jedynie 7.

Oczywiście nie mogło zabraknąć drużyny z Lipin Dolnych, tym bardziej, że jesteśmy obrońcami tytułu sprzed roku i wszystkich wcześniejszych lat.

Rywalizowano w jedenastu - nazwijmy je delikatnie - specyficznych konkurencjach:

-Bieg w worku kartofli: Mateusz Matuszak - III miejsce

-Łapanie konia na lasso: Marek Ryczko

-Przeciąganie liny: Piotr Paszko, Tomasz Garbacz, Adam Zawojski, Ryszard Bzdyra, Damian Niemiec - II miejsce. Nasza drużyna przegrywa w finale z reprezentacją Potoka. W moim subiektywnym odczuciu, nasi nie mieli zbyt wielu szans na zwycięstwo (mimo, że w potockiej drużynie nie było w ogóle "potężnych chłopów") gdyż drużyna przeciwna miła na sobie obuwie piłkarskie (korki) co do tej pory było zawsze zabronione (we wcześniejszych latach zawodnicy musieli mieć obowiązkowo obuwie z płaską podeszwą) i nie wiem dlaczego w tym roku zostali oni dopuszczeni w takich butach ale koniec końców to właśnie oni wygrywają tą konkurencję.

-Rzut lotką do byka: Paweł Grabias

-Strzelanie z łuku: Patryk Skromak - I miejsce

-Taniec na gazecie: Paulina Tutka i Łukasz Konieczny - I miejsce

-Kręcioła: Mateusz Matuszak - I miejsce

-Rzut kapeluszem (sołtysi): Marian Krupa - I miejsce

-Rzut obręczą na głowę byka: Maria Tutka - I miejsce

- Dojenie krowy: Bogdan Igras - II miejsce

- Bieg po kładkach: Mateusz Matuszak

 

Dzięki zajęciu przez naszych zawodników aż 5 pierwszych miejsc, po raz czwarty z rzędu wygrywamy współzawodnictwo wsi. Wracamy z pucharami oraz nagrodą pieniężną do Lipin Dolnych. Dodam, że przez te wszystkie lata za każdym razem o zwycięstwo walczyliśmy "na wyjeździe" czyli albo w Potoku albo na Szyszkowie. Ciekawi mnie jak wyglądałyby nasze starty jak i starty innych miejscowości gdyby w końcu takie zawody zorganizowano w Lipinach i moglibyśmy wystąpić przed naszą publicznością.

Może kogoś dziwić dlaczego o zawodach nie związanych ze strażą pożarną piszę na stronie osp? Otóż wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach sportowo - rekreacyjnych płci męskiej to strażacy z naszej jednostki. Zamiast odpoczywać przed poniedziałkowym zrywaniem tytoniu he he, zebrali się do zawodów i znów poświęcali swój cenny czas i siły dla dobra naszej straży i miejscowości - i chwała im za to!!! Wielkie podziękowania należą się naszym wiernym kibicom z Lipin Dolnych czy też Koloni ale nie tylko za to, że nas wspierają, służą pomocą radą ale przede wszystkim za to, że zawsze przy nas są. A gdy odniesiemy sukces cieszą się razem z nami. Najlepszym przykładem jest wczorajszy konkurs tańca na gazecie gdzie w regulaminowym czasie nie wyłoniono zwycięscy i potrzebna była dogrywka. Polegała ona na tym, że to widzowie mieli ocenić brawami, która ekipa wygra. Sędzia mierzył czas i do póki przynajmniej 20 osób biło brawo nie mógł przerwać. Gdy liczba klaszczących spadła po niżej 20 - czas zatrzymywano. Sytuacja dla nas nie zbyt komfortowa gdyż wiadomo, że Potok jest u siebie więc na pewno mieszkańców z tej miejscowości będzie najwięcej i to oni są zdecydowanymi faworytami. I tak też to wyglądało. Para z Potoka otrzymuje gromkie i długie brawa ale my się nie poddajemy. Wielka mobilizacja w naszych szeregach, zbieramy się w duża grupę i czekamy. Sędzia wyczytuje ekipę z Lipin Dolnych i zaczyna się szał! 40 osób cały czas oklaskuje gromkimi brawami naszą ekipę. W końcu sędziowie widząc co się dzieje każą nam przestać bo i tak w tej konkurencji nikt nas nie przebije. To wszystko można skwitować tylko takimi słowami: "historia Lipin Dolnych pisze się na naszych oczach".


rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Copyright 2024  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych