^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Zostań sponsorem OSP Lipiny Dolne, wpłać na nasze strażackie konto 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001 dowolna kwotę z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

Today37
Yesterday34
This week141
This month540
Total242146
czwartek, 13, czerwiec 2024 16:07
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Relacja z zawodów w Tarnogrodzie z 2009 r.

Moment na, który czeka nie tylko cała strażacka brać, ale także Ci wszyscy ludzie, którzy w jakikolwiek sposób interesują się strażą pożarną. 

To wielkie święto strażackie tym razem odbyło się 5.07.2009r. na boisku sportowym w Tarnogrodzie. Udział w zawodach brało 31 jeden jednostek z terenu czterech gmin: Potok Górny, Biszcza, Tarnogród oraz Księżpol.

 

Nasza jednostka wystąpiła w składzie:

Sztafeta:

Patryk Skromak - rozdzielacz i wąż W-75

Kamil Deryło - płotek

Rafał Sarzyński - rów

Piotr Dziewa – slalom

Tomasz Garbacz – równoważnia

Grzegorz Niemiec – ściana

Andrzej Mazurek – rozdzielacz i wąż W-52

 

Bojówka: 

Stanisław Skromak – operator motopompy

Piotr Paszko – łącznikowy

Tomasz Garbacz - rozdzielaczowy

Michał Waliłko – pomocnik przodownika roty II

Andrzej Mazurek – pomocnik przodownika roty I

Kamil Deryło – przodownik roty II

Rafał Sarzyński – przodownik roty I

 

Nasz wyjazd na zawody poprzedziło kilka dni przygotowań na, których sprawdzaliśmy stan techniczny naszego sprzętu i wprowadzaliśmy ewentualne naprawy (a trzeba przyznać, że było ich sporo), ponadto zawodnicy doskonalili swoje sportowe umiejętności. W dniu zawodów pogoda, przynajmniej na początku dopisywała, ponieważ było bardzo ciepło i słonecznie. Po wylosowaniu numerów startowych pierwsze jednostki zaczęły rywalizację w sztafecie. Gdy swoje starty zaliczyła przynajmniej połowa drużyn nad Tarnogrodem rozszalała się burza, na ten czas zawody przerwano. Po jej zakończeniu tor sztafetowy „stał w wodzie”, a jego dalsza eksploatacja groziła urazami dla startujących strażaków, dlatego decyzją sędziów, wyścig sztafetowy został odwołany, a wcześniejsze wyniki anulowane, także o zwycięstwie miało zadecydować ćwiczenie bojowe. Mimo, że Nasze OSP nie zdążyło wystartować w pierwszej części zawodów, to wszyscy jednym głosem stwierdzili, że odwołanie sztafety jest dla nas niekorzystne ponieważ właśnie w tej konkurencji pokładaliśmy swoje największe nadzieje.

Do ćwiczenia bojowego przystąpiliśmy z numerem 20 i startowaliśmy w parze z Majdanem Starym. Po złożeniu meldunku przez naszego komendanta Zygmunta Tutkę, strażacy ustawili się na linii startu. Chwila na którą wszyscy czekali – sędzia macha chorągiewką i zawodnicy ruszyli. Motopompa odpala bez problemów, ssawne łączone są bardzo szybko, smok jest już w basenie, pompa podaje wodę- zapowiada się bardzo dobry czas i wtedy zaczynają się pierwsze problemy. Pierwszy wąż W-75 nie zostaje w odpowiednim czasie połączony z drugim wężem W-75, tracimy cenne sekundy, ale nasi strażacy opanowują sytuacje i po chwili przerwy woda leci dalej. Jednak jak się okazuje to nie koniec przykrych atrakcji na dziś. Na ostatnim wężu W-52 zawiązują się …. i tu uwaga…. dwa guzy!!! W konsekwencji woda nie dochodzi do prądownicy i nie udaje się przekręcić tarczy i tym samym nasza jednostka zostaje zdyskwalifikowana, ponieważ nie ukończyła zadania.

 

Złość, frustracja, smutek wkrada się w szeregi nie tylko naszych strażaków, ale także tych wszystkich kibiców, którzy przyjechali nas oglądać. W klasyfikacji końcowej OSP Lipiny Dolne w swojej gminie zajęło ostanie miejsce i było jedyną drużyną ze wszystkich 31 jednostek, która nie ukończyła zadania. Zwycięstwo odnosi po raz trzeci z rzędu OSP Potok Górny, która ukończyła swoje zadanie w czasie 31.8 sekundy. Drugie miejsce przypada OSP Lewki, a trzecie OSP Naklik. Do domów wracamy w fatalnych nastrojach, na szczęście we własnym gronie szybko, wszystko sobie wyjaśniamy i nie dochodzi do jakichś większych waśni. Aby wynagrodzić choć w niewielkim stopniu trud jaki zawodnicy z naszej jednostki włożyli w zawody, przygotowany zostaje dla nich skromny poczęstunek

 


rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Copyright 2024  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych